T o o s i k a t s i l u g u

ASUKOHT

T o o s t e k ü l a , R ä p i n a v a l d

Oleme põlised kagueestlased, peremees Tarmo on pärit Kõnnu külast ja perenaine Anne-Liis on üles kasvanud siinsamas Toosikatsi ehk tänapäevase nimega Tooste küla avarate põldude vahel. Meie küla Tooste on Räpina kandi põlisküla, mida on kirjalikes allikates mainitud juba 1582. aastal.  Perenaise Anne-Liisi vanavanaisa Daniel ostis kodutalu mõisa käest rohkem kui 110 aastat tagasi. Just nii pikalt ongi see talukoht olnud meie perekonna valduses. Esivanematelt on päritud viljakad põllud ja põllupidamise tarkused.

Perenaine Anne-Liis on matemaatiku taustaga, ent juba mitu aastat matemaatika õpetamisest eemal olnud ja pühendunud talukoha tegemistesse. Peremees Tarmo igapäevatööks on inimeste aitamine meditsiinivaldkonnas. Koos on tegutsetud talus 1993. aastast. Aja jooksul on jõudnud täiskasvanuikka õunaaed ning elukaarel küpseks saanud sõstrapõõsad.  

Meie peres on kolm last. Juba täiskasvanuks on saanud Maarja-Liisa ja Anna-Leena. Kõige suurem abimees on 8-aastane Joosep, kes alati nõu ja jõuga olemas. 

08C14B5D-EE94-45EE-B778-F3DFBC79AD05

Igal aastal valmivad põllul kartulid-porgandid ning aias õunad. Ammutame Põhjala looduse viljakast mullast jõudu ning kasvatame ka veini toorainet oma aias. Au sees on mahekasvatus. Vahepeal käime sõprade juures uut ja huvitavat piilumas. Oleme avastanud eestimaisete marjade ja viljade võlu. Usume, et lihtsuses peitubki see.

Väärtused

M e i e j a o k s o n o l u l i n e m a a l ä h e d u s .

Toosikatsi veinitalu vaade

"Vein – see on ju mullusuvine päike pokaalis."

– Toosikatsi veinitalu perenaine, Anne-Liis 

TOOTMINE

V e i n i k e l d e r R ä p i n a s

IMG_4057_n

Toosikatsi veinitegu esindab Räpinas asuv veinikelder. Kaua tehtud kaunikene sisaldab endas tootmise- ja degusteerimise ruume. Oleme veinikeldri valmistamisel pidanud silmas küll maalähedust, kuid ühendanud selle modernse sisuga.

Toosikatsi veinitalu sõstraaed
IMG-2490 (1)

Toosikatsi veinitegu esindab Räpinas asuv veinikelder. Kaua tehtud kaunikene sisaldab endas tootmise- ja degusteerimise ruume. Oleme veinikeldri valmistamisel pidanud silmas küll maalähedust, kuid ühendanud selle modernse sisuga.

SÜNNILUGU

K o d u s e d k ä s i t ö ö v e i n i d

Toosikatsi veinide sünnilugu viib aastasse 2014, kui perenaine tegi koduköögis oma esimesi veinikatsetusi. Teadlik jookide valmistamine algas õunasiidriga, esimene siidripartii õnnestus ja sai kiirelt otsa. Anne-Liisi esimesed õunaveinid leidsid heakskiidu pereringis ja teenisid häid sõnu sõprade hulgas. 

Huvi eestimaiste marjaveinide tootmise nüansside vastu viis perenaise õppima Olustverre jookide tehnoloogiat. 

Lugu varesest

M i k s j u s t v a r e s ?

Toosikatsi veinitalu logol ilusteb väike sõbralik vares, marjakobar suus. Kuidas on seotud Toosikatsi käsitöövein ning Tooste küla ehk Toosikatsi ajalugu?

Degustatsioonid

Saame kokku!

Kirjuta meile, kui soovid tulla degustatsioonile või korraldada meie veinikeldris toredat koosviibimist.